ELTE Távol-keleti Intézet, Budapest

Budapest 1088 Múzeum krt. 4/F
Tel./Fax: 411-6550
e-mail: tavolkeletint@btk.elte.hu

Távol-Keleti TDK (az Orientalista TDK utóda)

A keleti nyelvekre és kultúrákra szakosodott hallgatók között hagyományosan nagy számban vannak olyanok, akik tudományos igénnyel, magas színvonalon foglalkoznak egy-egy témával. E hallgatók számára szerveződött az Orientalista TDK, melynek vezetője Birtalan Ágnes (maga is egykori kiemelt első helyezett a Debreceni Kossuth Lajos Tudomány Egyetem TDK konferenciáján). Munkáját Szilágyi Zsolt, a Belső-ázsiai Tanszék vendégoktatója és a hallgatói képviselet tudományos ügyekkel megbízott tisztségviselői segítik.

A kilencvenes években az orientalisztikai témákban dolgozatot író hallgatóknak szembe kellett nézni azzal a nehézséggel, hogy az országos fórumon nem volt külön orientalisztikai szekció, és ez hátrányosan érintette a pályázókat. Ezért a székesfehérvári OTDK (1999) részleges sikertelensége után a TDK-vezető a többi oktatóval egyetértve kérvényezte az orientalisztikai szekció létrehozását, mely a soron következő, a szegedi egyetem által rendezett OTDK-n már külön diszciplínaként szerepelt, és azóta is fontos fóruma a keletkutatás tudományos utánpótlásnak.

A Távol-keleti Intézet TDK házi fordulójáról az adott évben a tanszékvezetők és a hallgatói képviselők felhívásban értesítik a diákokat.

Információ kérhető: birtalan.agnes@btk.elte.hu


A korábbi évek eredményeiből:

XXIV. OTDK 1999. Székesfehérvár (Kodolányi János Főiskola)

1. helyezett: Mecsi Beatrix
Konzulens: Yamaji Masanori


XXV. OTDK 2001. Szeged (SZTE Juhász Gyula Tanárképző Főiskolai Kar)

2. helyezett: Teleki Krisztina
Konzulens: Birtalan Ágnes

3. helyezett: Majer Zsuzsanna
Konzulens: Birtalan Ágnes


XXVI. OTDK 2003. Veszprém (Veszprémi Egyetem Tanárképző Kar)

1. helyezett: Matkó Márta
Konzulens: Agócs Tamás

2. helyezett: Nánai Erika Konzulens: Hamar Imre

3. helyezett: Péter Alexa
Konzulens: Terjék József


XXVII. OTDK 2005. Budapest (ELTE Bölcsészettudományi Kar)

1. helyezett: Béres Judit
Konzulens: Tóth Erzsébet

2. helyezett: Bereczki Zoltán
Konzulens: Birtalan Ágnes

3. helyezett: Szentmártoni Lívia
Konzulens: Terjék József


XXVIII. OTDK 2007. Székesfehérvár (Kodolányi János Főiskola)

2. helyezett: Pap Gábor
Konzulens: Jelen János

3. helyezett: Rottár Máté
Konzulens: Birtalan Ágnes


XXIX. OTDK 2009. Szeged (SZTE Bölcsészettudományi Kar)

2. helyezett: Németh Norbert
Konzulens: Birtalan Ágnes


XXX. OTDK 2011. Eger (Eszterházy Károly Főiskola Bölcsészettudományi Kar)

2. helyezett: Kiss Mónika
Konzulens: Yamaji Masanori

3. helyezett: Csendom Andrea
Konzulens: Mecsi Beatrix


XXXI. OTDK 2013. Debrecen (Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar)

2. helyezett: Sándor Angelika
Konzulens: Zvolenszky Zsófia

3. helyezett: Bereczki Nóra
Konzulens: Mecsi Beatrix